Pirmais pārskats par zinātnes projektu

16. septembrī (2021) selgas satikās pirmajā šī semestra attālinātajā literārajā vakarā, lai atskatītos uz vasarā paveikto zinātniskā projekta ietvaros.

No 2021.gada pavasara, gaidot Selgas 95. jubileju, Selgas konvents atbalsta Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) pētījumu, kura rezultātā pirmo reizi Latvijā tiks kartēts mikroplastmasas piesārņojums Baltijas jūras piekrastē visā tās garumā no Papes līdz Ainažiem.

25 Jūrtakas posmi

No 2021.gada jūnija līdz augustam selgas (LHEI speciālistu vadībā) kopā ar ģimenēm un draugiem, kā arī citiem atbalstītājiem piedalījās smilšu paraugu vākšanā 25 piekrastes līnijas posmos, atbilstoši Eiropā garākā pārgājienu maršruta „Jūrtaka” posmiem.

Ievāktos mikroplastmasas paraugus laboratorijā pašlaik apstrādā un analizē LHEI pētnieki. Pievienotajā prezentācijā, ar kuru selgas iepazīstināja fil! Inta Dimante-Deimantoviča (LHEI pētniece), īsumā sniegta informācija par pašreizējo situāciju – cik paraugi ir apstrādāti un kādi darbi vēl priekšā. Materiālu sagatavoja Anda Prokopoviča (LHEI).Paldies visām selgām un draugiem, kas atbalstīja šo projektu ar finansēm un savu laiku!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Viešņu vakari Selgā

Lai vairāk iepazītu Selgu un selgas, latviešu studentes ir aicinātas piedalīties viešņu vakaros, kas notiek katra semestra sākumā. Šo ruden sargājot un vairojot sabiedrisko veselību,

Lasīt vairāk »