S!P!K! kora jubilejas koncerts

Šogad Studenšu Prezidiju Konventa (jeb S!P!K!) koris svin 85 gadu jubileju ar latviešu mūzikas KONCERTU!
Koncerts notiks š.g. 3.novembrī k! Lettonia namā Rūpniecības ielā 4a plkst. 17.00.

Svētkos aicināti visi burši un kora draugi, kam dziesma sirdij tuva, un jo īpaši gaidītas savulaik korī dziedājušās korporantes!

Pirms 1927. gada 28. oktobrī tika dibināts pirmais akadēmiskais sieviešu koris Latvijā un visā Baltijā – S!P!K! koris. Tā pirmais vadītājs un diriģents bija talantīgais Teodors Kalniņš (kas 1925. gadā izveidoja un vadīja arī P!K! vīru kori). Studenšu korporāciju korim, kā pirmajam tolaik bija jāpārvar daudzi šķēršļi – repertuāra trūkumu, skepsi par skanējumu un aizspriedumus, lai tas ieņemtu stabilu un atzītu vietu koru vidū. Taču neilgā laikā ar lielu darbu un disciplīnu koris saņēma kritiķu uzslavas, latviešu pazīstmākie komponisti radīja pirmos skaņdarbus tieši sieviešu kora balsīm, un koris varēja piedalīties pat operas izrādēs. Ziedu laikos korī dziedāja pat līdz 80 meitenēm, kaut arī konkurss esot bijis stingrs. 

S!P!K! korim ir bagāta vēsture. Kopš 1990.gadu sākuma to atjaunot ir mēģināts trīsreiz: 1991. gadā, kad darbojās pāris gadus. 2001. gadā – kur dažādu diriģentu vadībā dziedāj dažādos korporāciju sarīkojumos un viesojās pie korporantiem un latviešiem ASV un Kanādā.

Un visbeidzot 2011. gadā koris tika "pārstartēts", izveidojot jaunu struktūru, izvirzot nopietnus mērķus un atrodot jaunu vadītāju un vokālo pedagogu, 2011. g. vasarā uzstājoties Rīgai 810 lielkoncertā. Ik semestri S!P!K! koris uzņēm jaunas dziedātājas no korporāciju vides.

S!P!K! korī ir pārstāvētas 10 no 12 korporācijām. Kora diriģente un mākslinieciskā vadītāja ir enerģīskā Dace Bite. 

Šodien, kad koris tūlīt svinēs savu lielo jubileju, tas jau ir pierādījis savu lielo neatlaidību, no jauna izveidojot un saglabājot kora sastāvu, un ir gatavs pieņemt jaunus izaicinājumus.

Vairāk informācijas par kori: www.spkkoris.lv

 

SPK kora jubilejas AFIŠA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Viešņu vakari Selgā

Lai vairāk iepazītu Selgu un selgas, latviešu studentes ir aicinātas piedalīties viešņu vakaros, kas notiek katra semestra sākumā. Šo ruden sargājot un vairojot sabiedrisko veselību,

Lasīt vairāk »

Noslēdzies zinātnes projekts

28. augustā selgu un Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) komanda devās pēdējā smilšu paraugu vākšanas ekspedīcijā uz Salacgrīvu. Vasaras mēneši paskrēja, apmeklējot Latvijas pludmales no Papes

Lasīt vairāk »

Vasaras tikšanās 2.07.2021.

Pašā vasaras plaukumā mums ir iespēja tikties klātienē, lai svinētu akadēmiskā gada noslēgumu un ielūkotos nākamajā gadā. Tiekamies 2. jūlijā pulksten 19.00 taut! Annijas Grebežas

Lasīt vairāk »

Atskats uz semestri

Lai arī šajā pavasarī nevarējām tikties klātienē, turpinājām rosīties tiešsaistē. Tālāk īss ieskats dažos pasākumos. . Pirmo reizi piedzīvojām virtuālos Gadasvētkus, kas notika 20. februārī.

Lasīt vairāk »