Selga » Blog Archive » LU un korporācijas – konference 23.03.

LU un korporācijas – konference 23.03.

komentāri slēgti on LU un korporācijas – konference 23.03.

Studenšu korporāciju filistru savienība un Studenšu Prezidiju Konvents ielūdz uz pavasara konferenci „Latvijas Universitāte un korporācijas”.

s
Konference notiks LU Matemātikas un informātikas institūtā (Raiņa bulvāris 29, Rīga) 2019.gada 23. martā pulksten 11:30.

Ierašanās no pulksten 11:00.

Šogad Latvijas Universitāte, pie kuras ir dibinātas daudzas studenšu un studentu korporācijas, svin 100. jubileju. Jubilejas gadā mēdz atskatīties uz pagātnes notikumiem, kas ir mainījuši vēsturi un nosaka ritmu pašlaik. Šogad pavasara konference ir veltīta Latvijas Universitātes vēsturei, kas ir cieši savijusies ar Latvijas studenšu un studentu korporāciju izveidi un attīstību cauri laika griežiem.

s
Konferences programmā:

  • Dr. hist. fil! Guntis Zemītis, k! Fraternitas Cursica „Studentu mūža organizāciju pirmsākumi”
  • Dr. hist. fil! Valters Ščerbinskis, k! Fraternitas Cursica „Latvijas Universitāte un studentu un studenšu korporācijas starpkaru posmā. 1919. – 1940.”
  • Mag. hist. t! Evita Feldentāle, s!k! Varavīksne „Baltijas Universitāte kā Latvijas Universitātes tradīciju turpinātāja. 1946. – 1949.”
  • Bc. hist. com! Rūdolfs Rubenis, k! Latvia „Latvijas Universitātes muzeja vēstures kolekcijas apskats: studentu un studenšu korporāciju priekšmetu piemērs”
  • Dr. hab. biol. g!fil! Indriķis Muižnieks, k! Patria „Latvijas Universitāte šodien”

s

Saziņai: S!P!K! t/l sen! fil! Inga Ose, s!k! Varavīksne.

If you like this post, please share it!

Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! reddit

Comments are closed.