LU un korporācijas – konference 23.03.

Studenšu korporāciju filistru savienība un Studenšu Prezidiju Konvents ielūdz uz pavasara konferenci „Latvijas Universitāte un korporācijas”.

s
Konference notiks LU Matemātikas un informātikas institūtā (Raiņa bulvāris 29, Rīga) 2019.gada 23. martā pulksten 11:30.

Ierašanās no pulksten 11:00.

Šogad Latvijas Universitāte, pie kuras ir dibinātas daudzas studenšu un studentu korporācijas, svin 100. jubileju. Jubilejas gadā mēdz atskatīties uz pagātnes notikumiem, kas ir mainījuši vēsturi un nosaka ritmu pašlaik. Šogad pavasara konference ir veltīta Latvijas Universitātes vēsturei, kas ir cieši savijusies ar Latvijas studenšu un studentu korporāciju izveidi un attīstību cauri laika griežiem.

s
Konferences programmā:

  • Dr. hist. fil! Guntis Zemītis, k! Fraternitas Cursica „Studentu mūža organizāciju pirmsākumi”
  • Dr. hist. fil! Valters Ščerbinskis, k! Fraternitas Cursica „Latvijas Universitāte un studentu un studenšu korporācijas starpkaru posmā. 1919. – 1940.”
  • Mag. hist. t! Evita Feldentāle, s!k! Varavīksne „Baltijas Universitāte kā Latvijas Universitātes tradīciju turpinātāja. 1946. – 1949.”
  • Bc. hist. com! Rūdolfs Rubenis, k! Latvia „Latvijas Universitātes muzeja vēstures kolekcijas apskats: studentu un studenšu korporāciju priekšmetu piemērs”
  • Dr. hab. biol. g!fil! Indriķis Muižnieks, k! Patria „Latvijas Universitāte šodien”

s

Saziņai: S!P!K! t/l sen! fil! Inga Ose, s!k! Varavīksne.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Selgas 97. Gadasvētki

Straujiem soļiem pietuvojies februāris, kad ziema mijas ar pavasari – te sals, te atkusnis – un mēs aizvien vairāk gaidām siltāku laiku. Šī gaidīšana sakrīt

Lasīt vairāk »

Zinātnieku nakts 29. septembrī

Šogad Eiropas Zinātnieku nakts norisināsies 29. septembrī, un tajā piedalīsies arī s!k! Selga, lai kopā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu (LHEI) stāstītu sabiedrībai par vides piesārņojuma

Lasīt vairāk »

Dzejas konkurss vidusskolēniem

Dzejas dienu ietvaros s!k! Selga un Latvijas Hidroekoloģijas institūts aicina vidusskolēnus iesūtīt dzejoļus par mikroplastmasu! Konkursa sadarbības partneri kopā ar rakstnieci Agnesi Vanagu izvēlēsies 10 interesantākos dzejoļus un

Lasīt vairāk »