LU un korporācijas – konference 23.03.

Studenšu korporāciju filistru savienība un Studenšu Prezidiju Konvents ielūdz uz pavasara konferenci „Latvijas Universitāte un korporācijas”.

s
Konference notiks LU Matemātikas un informātikas institūtā (Raiņa bulvāris 29, Rīga) 2019.gada 23. martā pulksten 11:30.

Ierašanās no pulksten 11:00.

Šogad Latvijas Universitāte, pie kuras ir dibinātas daudzas studenšu un studentu korporācijas, svin 100. jubileju. Jubilejas gadā mēdz atskatīties uz pagātnes notikumiem, kas ir mainījuši vēsturi un nosaka ritmu pašlaik. Šogad pavasara konference ir veltīta Latvijas Universitātes vēsturei, kas ir cieši savijusies ar Latvijas studenšu un studentu korporāciju izveidi un attīstību cauri laika griežiem.

s
Konferences programmā:

  • Dr. hist. fil! Guntis Zemītis, k! Fraternitas Cursica „Studentu mūža organizāciju pirmsākumi”
  • Dr. hist. fil! Valters Ščerbinskis, k! Fraternitas Cursica „Latvijas Universitāte un studentu un studenšu korporācijas starpkaru posmā. 1919. – 1940.”
  • Mag. hist. t! Evita Feldentāle, s!k! Varavīksne „Baltijas Universitāte kā Latvijas Universitātes tradīciju turpinātāja. 1946. – 1949.”
  • Bc. hist. com! Rūdolfs Rubenis, k! Latvia „Latvijas Universitātes muzeja vēstures kolekcijas apskats: studentu un studenšu korporāciju priekšmetu piemērs”
  • Dr. hab. biol. g!fil! Indriķis Muižnieks, k! Patria „Latvijas Universitāte šodien”

s

Saziņai: S!P!K! t/l sen! fil! Inga Ose, s!k! Varavīksne.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Viešņu vakari Selgā

Lai vairāk iepazītu Selgu un selgas, latviešu studentes ir aicinātas piedalīties viešņu vakaros, kas notiek katra semestra sākumā. Šo ruden sargājot un vairojot sabiedrisko veselību,

Lasīt vairāk »

Noslēdzies zinātnes projekts

28. augustā selgu un Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) komanda devās pēdējā smilšu paraugu vākšanas ekspedīcijā uz Salacgrīvu. Vasaras mēneši paskrēja, apmeklējot Latvijas pludmales no Papes

Lasīt vairāk »

Vasaras tikšanās 2.07.2021.

Pašā vasaras plaukumā mums ir iespēja tikties klātienē, lai svinētu akadēmiskā gada noslēgumu un ielūkotos nākamajā gadā. Tiekamies 2. jūlijā pulksten 19.00 taut! Annijas Grebežas

Lasīt vairāk »

Atskats uz semestri

Lai arī šajā pavasarī nevarējām tikties klātienē, turpinājām rosīties tiešsaistē. Tālāk īss ieskats dažos pasākumos. . Pirmo reizi piedzīvojām virtuālos Gadasvētkus, kas notika 20. februārī.

Lasīt vairāk »