Selga » Blog Archive » Jaunās LU Acāliju mājas atklāšana

Jaunās LU Acāliju mājas atklāšana

Leave a comments

Šodien, 27. februārī, pulksten 14:00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks jaunās Acāliju mājas atklāšana. Šogad pirmo reizi acālijām ir pašām sava siltumnīca, kurā lielāko acāliju kolekciju Baltijā varēs aplūkot arī apmeklētāji.

Atklāšanas laikā paredzēta tikšanās ar acāliju kolekcijas veidotāju s!k! Selga goda filistru profesoru Rihardu Kondratoviču, acāliju kopšanas lietpratējiem, kā arī dārza direktore Anta Sparinska iepazīstinās klātesošos ar ziedu kolekciju un jauno siltumnīcu.

Līdz šim acāliju izstādes notika Palmu mājā un tās vestibilā, kur augi jau ziedoši tika nogādāti no acāliju līdzšinējās mājvietas, kas nebija pieejama apmeklētājiem. Palmu mājā ziedošās acālijas tika nepārtraukti mainītas visu ziedēšanas laiku – parādot apmeklētājiem agri, vidēji agri un vēlu ziedošās acālijas, bet pārvadājot lielie, smagie krūmi tika bojāti, notraušot ziedus un aplaužot zarus. Jaunā Acāliju māja nodrošina to, ka uzziedējušie krūmi ziemas laikā nav jāpārvieto. Savukārt apmeklētāji varēs redzēt skaistākos eksemplārus – lielāko daļu kolekcijas vienkopus, nevis tikai ziedošās, bet arī plaukstošās un skaistos, zaļos, noziedējušos krūmus, uz kuru fona izceļas ziedošie.

Ziedošās acālijas varēs apskatīt februārī un martā – jaunajā Acāliju mājā un nedaudz Palmu mājā. Pavisam dārza kolekcijā ir 124 acāliju šķirnes un to hibrīdi. Daudzi krūmi LU Botāniskajā dārzā aug vairāk nekā 50 gadus un ziedošā vainaga diametrs sasniedz vairāk nekā divus metrus.

s

LU Botāniskais dārzs atrodas Kandavas ielā 2, Pārdaugavā, Rīgā.

No oktobra līdz aprīlim LU Botāniskais dārzs apmeklētājiem ir atvērts no pulksten 9:00-16:30.

Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls.

Bezmaksas: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem.

s

Vairāk informācijas

s

Avots: LU Preses centrs

If you like this post, please share it!

Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! reddit

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.