Ikonas Jūrmalā – ceturtdien literārais vakars!

 

Ikonogrāfija – sena Baznīcas mākslas valoda. Tagad var šķist neticami, ka senatnē ar šīs valodas starpniecību tika izteikti ne tikai šauri reliģiski, bet arī pasauluzskatiski priekšstati krāsu, kompozīcijas un telpas valodā. Varbūt tāpēc senie ikonogrāfijas šedevri spēj uzrunāt mūsdienu cilvēku. Nesaprotami? – neliels ieskats šīs valodas pamatos paver logu uz cilvēka un Dieva sarunu. Šīs sarunas noslēpums valdzina, izglīto, sakārto, bet pats galvenais – attīra dvēseli.

Ceturtdien, 11. oktobrī kopā ar viešņām dosimies uz Latvijas Kristīgo akadēmiju (adrese: 5.līnija 3, Bulduri, Jūrmala), lai noklausītos docenta Gunta Dišlera stāstījumu par ikonām, to kultūrvēsturisko nozīmi un māksliniecisko vērtību.

Ar rektores laipnu atļauju mums būs iespējams arī aplūkot akadēmijas kapellā izvietotās ikonas!

Vakara sākums paredzēts plkst. 19:00.

Vilciens Rīga-Bulduri ir plkst. 18:19, tāpēc tiekamies plkst. 18:00 Centrālās Dzelzceļa stacijas lielajā zālē pie biļešu kasēm, lai kopīgi dotos uz Bulduriem.Viešņām lūgums pieteikties pie Selgas audzinātājas Dinas Sarcevičas: dina.sarcevicha @ gmail.com.

s

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Selgai 96!

Šodien studenšu korporācija Selgai aprit 96. gadadiena. 1927.gada 17. februārī tikās 19 dibinātājas – galvenokārt medicīnas nozares studentes, lai ievēlētu pirmo Selgas prezidiju Martu Šķiņķi, stud. phil.,

Lasīt vairāk »