17. februārī Selgai 91!

17. februārī studenšu korporācijai Selga aprit 91. gada diena!

Selgas vēsture aizsākās Valsts svētkos:
“Ir 1926. gada 18. novembris. Dažas Latvijas universitātes studentes nostājušās Raiņa bulvārī un skatās, kā pulcējas mācību spēki, studentes un studenti gājienam uz Brāļu kapiem. Pa lielākai daļai studentes un studenti pienāk organizēti no saviem dzīvokļiem — konventiem. Arī studentes vēro gājienu, gribētu pievienoties, nest skujas zariņu Brāļu kapos dusošiem varoņiem. Bet, kur tu stāsies? Gājiena beigās? Brauksi ar tramvaju? Neviens no plāniem nav pieņemams. Atliek vienīgi noskatīties, kā gājiens kā krāšņu ziedu straume virzās uz priekšu pa Brīvības bulvāri, Brīvības ielu u.t.t.” (fil! Alma Millere)

Šāda noskatīšanās neapmierināja studentes un izskanēja domas par iestāšanos kādā korporācijā, līdz runas nonāca līdz jaunas korporācijas dibināšanas idejai. Spriedelēšana nebija gara. Mazais pulciņš — piecas vai sešas studentes devās uz Alīdas Graudules un Martas Rullītes istabu Aizsargu ielā, lai pārrunātu, kas darāms. Pārrunas bija sekmīgas. Tika norunāts atkal satikties pēc nedēļas. Katrai bija savs uzdevums.

Pēc nedēļas notika otrā satikšanās, kurā tika izvēlēta pagaidu valde, taču, tā ka visas strādāja un studēja, brīvā laika bija pamaz un nākošā tikšanās bija tikai 1927.gada janvārī. Šajā reizē studentes jau vienojās par savas korporācijas nosaukumu — Selga — un krāsām — dzeltens, zils, sudrabs, un devīzi — “Veido sevi!”. Ārējie statūti jau bija izstrādāti, taču nebija vēl iekšējo statūtu, tāpēc bija jāmeklē palīdzība pie kāda no vecākiem studenšu konventiem. Selgas izvēlējās s!k! Imeria.

1927.gada janvārī notika pilnsapulce Nacionālās jaunatnes savienības telpās Parka ielā 6.

Par jaunās korporācijas Selga dibinātājām kļuva 19 studentes, pārsvarā medicīnas studentes.

Nākamā sanāksme notika 1927.gada 17. februārī, tajā ievēlēja pirmo Selgas prezidiju: Martu Šķiņķi, stud. phil., Almu Venteri-Milleri, stud.med., un Alīdu Grauduli, stud.pharm., un audzinātāju Martu Rullīti, stud. med.. Tāpēc šo dienu uzskata par piektās latviešu studenšu korporācijas Selga dibināšanas dienu.

s

2018.gadā Selgas gada dienu svinēsim 17. februārī s!k! Imeria konventa dzīvoklī, sākums pulksten 12:30.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Viešņu vakari Selgā

Lai vairāk iepazītu Selgu un selgas, latviešu studentes ir aicinātas piedalīties viešņu vakaros, kas notiek katra semestra sākumā. Šo ruden sargājot un vairojot sabiedrisko veselību,

Lasīt vairāk »

Noslēdzies zinātnes projekts

28. augustā selgu un Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) komanda devās pēdējā smilšu paraugu vākšanas ekspedīcijā uz Salacgrīvu. Vasaras mēneši paskrēja, apmeklējot Latvijas pludmales no Papes

Lasīt vairāk »

Vasaras tikšanās 2.07.2021.

Pašā vasaras plaukumā mums ir iespēja tikties klātienē, lai svinētu akadēmiskā gada noslēgumu un ielūkotos nākamajā gadā. Tiekamies 2. jūlijā pulksten 19.00 taut! Annijas Grebežas

Lasīt vairāk »

Atskats uz semestri

Lai arī šajā pavasarī nevarējām tikties klātienē, turpinājām rosīties tiešsaistē. Tālāk īss ieskats dažos pasākumos. . Pirmo reizi piedzīvojām virtuālos Gadasvētkus, kas notika 20. februārī.

Lasīt vairāk »