Selgas 95. jubileja

17. februārī studenšu korporācijai Selga aprit 95. gada diena. 1927. gada 17. februārī notika pirmā dibinātāju oficiālā sanāksme, kurā vienojās par krāsām un devīzi. Selgas pirmais prezidijs bija sekojošā sastāvā: seniore Marta Šķiņķe, viceseniore Alma Ventere Millere un sekretāre Alīda Graudule. Pirmā audzinātāja bija Marta Rullīte.

Vēl bija daudzi darbi darāmi, lai uzsāktu jaunās studenšu korporācijas dzīvi. Vairāk par to var lasīt sadaļā „Vēsture”. 95 jubilejas noskaņās piedāvājam iepazīties ar atsevišķu dibinātāju motivāciju veidot savu studenšu korporāciju (no protokoliem apkopojusi taut! Sarmīte Buiķe).

Alma Ventere Millere (bijusi viceseniore, seniore): „Dažas korporācijas durvis pavirināju, bet netiku uzņemta. Korporācijas ideja liekas patīkama.  Patīk ārējās krāsas, jo skaistai idejai nepiedien neglīts tērps, tāpat kā dārgam ēdienam neglīts trauks. Ar korporāciju gribu dalīties savās bēdās un priekos, jo latvieši saka: „Dalītas bēdas ir pusbēdas, bet dalīti prieki – dubulti prieki”.”

Marta Rullīte (pirmā audzinātāja): „Par korporācijas dibināšanu domāju jau divus gadus agrāk, bet nebija pietiekoši uzņēmības. Gribu veidot sevi sabiedrībai. Dramaturgu Romēna Rolāna vārdiem: „Lai citiem nestu sauli, mums pašiem jānes sevī saules gaisma”. Vārds „Selga” radies no bērnībā lasītā Plūdoņa stāsta „Selgā”.”

Austra Jurkovska Cīce (bijusi literārā maģistre): „Nosaukumam nav piedodama tik liela nozīme. Mums pašām jārada Selgas seja. To mēs radīsim, sakausējot savas domas un uzskatus. Mums vajag cienīt vienai otru, veidot sevi un citas pretim pilnībai. Kādas būsim mēs pašas, tāda būs arī mūsu Selga.”

Mērija Ulme Zariņa (bijusi cantus maģistre,  viceseniore, seniore): „Domāju par korporācijām jau sen, bet neviena nepatika. Nepatīk fuksēt, esmu nelokāma. Stāvu par korporācijas garu un formu.”

Alīda Graudule (pirmā sekretāre): „Domāju par korporāciju jau agrāk un galvenokārt tāpēc, lai pēc studiju beigšanas nebūtu jāsarauj visas saites ar augstskolu.”

Erna Priede Jansone (bijusi sekretāre, pēc Selgas atjaunošanas – pirmā seniore): „Iestājos uz citu ierosinājuma. Sākumā par korporācijām domāju daudz ideālāki, nekā īstenībā izrādījies.”

Sveikas svētkos!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Selgas 97. Gadasvētki

Straujiem soļiem pietuvojies februāris, kad ziema mijas ar pavasari – te sals, te atkusnis – un mēs aizvien vairāk gaidām siltāku laiku. Šī gaidīšana sakrīt

Lasīt vairāk »

Zinātnieku nakts 29. septembrī

Šogad Eiropas Zinātnieku nakts norisināsies 29. septembrī, un tajā piedalīsies arī s!k! Selga, lai kopā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu (LHEI) stāstītu sabiedrībai par vides piesārņojuma

Lasīt vairāk »

Dzejas konkurss vidusskolēniem

Dzejas dienu ietvaros s!k! Selga un Latvijas Hidroekoloģijas institūts aicina vidusskolēnus iesūtīt dzejoļus par mikroplastmasu! Konkursa sadarbības partneri kopā ar rakstnieci Agnesi Vanagu izvēlēsies 10 interesantākos dzejoļus un

Lasīt vairāk »