Noslēdzies zinātnes projekts

28. augustā selgu un Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) komanda devās pēdējā smilšu paraugu vākšanas ekspedīcijā uz Salacgrīvu. Vasaras mēneši paskrēja, apmeklējot Latvijas pludmales no Papes līdz Salacgrīvai, atbilstoši Jūrtakas posmiem.

Salacgrīva

Pētījuma mērķis ir analizēt mikroplastmasas klātbūtni pludmales smiltīs Latvijas teritorijā, lai uzsāktu mikroplastmasas monitoringu Baltijas jūras piekrastes smiltīs.

Vēl daudz darba priekšā, lai pētītu un analizētu iegūtos paraugus LHEI laboratorijā. Ņemot vērā savākto materiālu apjomu, pirmie rezultāti gaidāmi nākamā gada februārī. Sīkāka informācija sekos!

LHEI laboratorijā

Zinātne ir viens no Selgas vadmotīviem, tāpēc mums ir prieks piedalīties šādos projektos. Tāpat ir prieks par tikšanos un kopā būšanu! Paldies visām selgām un radiem, un draugiem, un citiem entuziastiem par atbalstu, iesaistīšanos un interesi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Selgai 96!

Šodien studenšu korporācija Selgai aprit 96. gadadiena. 1927.gada 17. februārī tikās 19 dibinātājas – galvenokārt medicīnas nozares studentes, lai ievēlētu pirmo Selgas prezidiju Martu Šķiņķi, stud. phil.,

Lasīt vairāk »