Noslēdzies zinātnes projekts

28. augustā selgu un Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) komanda devās pēdējā smilšu paraugu vākšanas ekspedīcijā uz Salacgrīvu. Vasaras mēneši paskrēja, apmeklējot Latvijas pludmales no Papes līdz Salacgrīvai, atbilstoši Jūrtakas posmiem.

Salacgrīva

Pētījuma mērķis ir analizēt mikroplastmasas klātbūtni pludmales smiltīs Latvijas teritorijā, lai uzsāktu mikroplastmasas monitoringu Baltijas jūras piekrastes smiltīs.

Vēl daudz darba priekšā, lai pētītu un analizētu iegūtos paraugus LHEI laboratorijā. Ņemot vērā savākto materiālu apjomu, pirmie rezultāti gaidāmi nākamā gada februārī. Sīkāka informācija sekos!

LHEI laboratorijā

Zinātne ir viens no Selgas vadmotīviem, tāpēc mums ir prieks piedalīties šādos projektos. Tāpat ir prieks par tikšanos un kopā būšanu! Paldies visām selgām un radiem, un draugiem, un citiem entuziastiem par atbalstu, iesaistīšanos un interesi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Viešņu vakari Selgā

Lai vairāk iepazītu Selgu un selgas, latviešu studentes ir aicinātas piedalīties viešņu vakaros, kas notiek katra semestra sākumā. Šo ruden sargājot un vairojot sabiedrisko veselību,

Lasīt vairāk »

Noslēdzies zinātnes projekts

28. augustā selgu un Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) komanda devās pēdējā smilšu paraugu vākšanas ekspedīcijā uz Salacgrīvu. Vasaras mēneši paskrēja, apmeklējot Latvijas pludmales no Papes

Lasīt vairāk »

Vasaras tikšanās 2.07.2021.

Pašā vasaras plaukumā mums ir iespēja tikties klātienē, lai svinētu akadēmiskā gada noslēgumu un ielūkotos nākamajā gadā. Tiekamies 2. jūlijā pulksten 19.00 taut! Annijas Grebežas

Lasīt vairāk »

Atskats uz semestri

Lai arī šajā pavasarī nevarējām tikties klātienē, turpinājām rosīties tiešsaistē. Tālāk īss ieskats dažos pasākumos. . Pirmo reizi piedzīvojām virtuālos Gadasvētkus, kas notika 20. februārī.

Lasīt vairāk »