Literārais viešņu vakars par sieru 10.10.

Siers – piena produkts, ko kāru muti daudzās paaudzēs bauda katrā latviešu ģimenē. Latviešu folklorā, it īpaši tautasdziesmās, bieži pieminēts Jāņu siers, ar ko saistās vairāki ticējumi, turklāt Jāņu siers ir neatņemama vasaras saulgriežu ēdienkartes sastāvdaļa. Siers – maģiskais rituālēdiens, ar ko baroja karavīru, kad viņš devās cīņā.

 s

 
10. oktobrī, pulksten 18:30 literārajā vakarā Selgas m! Judīte Ozoliņa lasīs savu krāsu referātu „Siers latviešu folklorā”.

Turklāt vakara gaitā būs lieliska iespēja klausīties Latvijā vienīgā siera someljē stāstījumā. Juris Semjonovs no restorāna „Vincents” iepazīstinās ar sieru veidiem un to garšu savienošanu ar vīnu un citām ēdamlietām.

 s

Tiekamies Selgas konventa dzīvoklī, Artilērijas ielā 54-3, Rīgā.

 s


Aicinām viešņas (studējošas vai studijas beigušas meitenes) pievienoties šajā Selgas literārajā vakarā!

 s

Viešņām lūgums iepriekš pieteikties pie Selgas audzinātājas Aigas tel. 27080291, e-pasts: selga.audzinataja[] gmail.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Viešņu vakari Selgā

Lai vairāk iepazītu Selgu un selgas, latviešu studentes ir aicinātas piedalīties viešņu vakaros, kas notiek katra semestra sākumā. Šo ruden sargājot un vairojot sabiedrisko veselību,

Lasīt vairāk »

Noslēdzies zinātnes projekts

28. augustā selgu un Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) komanda devās pēdējā smilšu paraugu vākšanas ekspedīcijā uz Salacgrīvu. Vasaras mēneši paskrēja, apmeklējot Latvijas pludmales no Papes

Lasīt vairāk »

Vasaras tikšanās 2.07.2021.

Pašā vasaras plaukumā mums ir iespēja tikties klātienē, lai svinētu akadēmiskā gada noslēgumu un ielūkotos nākamajā gadā. Tiekamies 2. jūlijā pulksten 19.00 taut! Annijas Grebežas

Lasīt vairāk »

Atskats uz semestri

Lai arī šajā pavasarī nevarējām tikties klātienē, turpinājām rosīties tiešsaistē. Tālāk īss ieskats dažos pasākumos. . Pirmo reizi piedzīvojām virtuālos Gadasvētkus, kas notika 20. februārī.

Lasīt vairāk »