Lielo kapu talka 9. novembrī

Šajā krāšņajā rudenī Studenšu korporāciju filistru savienība aicina uz Lielo kapu sakopšanas talku 9. novembrī pulksten 10:00.

 s

Lielie kapi ir dārzu un kapu ansamblis, kurā apglabāti vairāki desmiti tūkstošu rīdzinieku un apskatāmi desmitiem augstvērtīgu pieminekļu. Šie kapi, būdami daļa no Rīgas antropoloģiski kultūrvēsturiskā mantojuma, ir sava laikmeta liecinieki, tāpēc svarīgi tos saglabāt nākamajām paaudzēm.

 s

Gaidām visu korporāciju biedrus, arī viņu ģimenes locekļus un draugus!

Tiekamies 9. novembrī pulksten 10:00 pie Augšāmcelšanās baznīcas Lielajos kapos!
Ierodamies ērtā apģērbā un piemērotos apavos, līdzi – darba cimdi.

 s

Pēc talkas sildīsimies ar tēju un klausīsimies mākslas zinātnieces Anetes Sviķes stāstījumu par gleznotāju un mākslas teorētiķi Voldemāru Matveju.

Voldemārs Matvejs (1877-1914) dzimis Rīgā un studējis Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijā. Viņš daudz ceļojis pa Rietumeiropu, pētot dažādu reģionu viduslaiku mākslu, bet īpašu uzmanību pievērsis Senās Ķīnas mākslai un kultūrai, afrikāņu tēlniecībai un Lieldienu salu mākslai. 

 s

Lūgums pieteikties līdz 7. novembrim fil! Guntai Kintai, s!k! Selga, Fil!Sav! valdes priekšsēdētājai.

 s

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Selgai 96!

Šodien studenšu korporācija Selgai aprit 96. gadadiena. 1927.gada 17. februārī tikās 19 dibinātājas – galvenokārt medicīnas nozares studentes, lai ievēlētu pirmo Selgas prezidiju Martu Šķiņķi, stud. phil.,

Lasīt vairāk »