Diskusija par piesārņojumu pludmalēs

Šo desmitgadi (2021.-2030. gads) Apvienoto nāciju organizācija ir pasludinājusi par okeāna desmitgadi, jo jūras un okeāni ir pakļauti cilvēku darbībai, tomēr pasaules ūdeņi ir ievērojams atbalsts cīņā ar klimata pārmaiņām. Lai apspriestu šīs problēmas un pulcētu ieinteresētās puses no visas pasaules, kā arī demonstrētu iespējamos risinājumus, 2021. un 2022. gadā notiek virkne tiešsaistes pasākumu, t.s. okeāna laboratorijas.

Trešā okeāna laboratorija “Tīrs okeāns” (š.g. 17. līdz 19. novembrim) sāksies ar galveno pasākumu, kura vadmotīvs ir: „kas ir tīrs okeāns?”. Šis galvenais pasākums (17. novembrī pulksten 16:00 CET) ievadīs 29 aktivitātes, kas norisināsies turpmākajās 48 stundās.

Okeāna laboratorijas ietvaros, 19. novembrī pulksten 10:00 Latvijas Hidroekoloģijas institūts (LHEI) sadarbībā ar Selgu un Pasaules Dabas Fondu, organizē vienu no šādiem tiešsaistes pasākumiem, kurā tiks aplūkots jautājums par mikroplastmasas piesārņojumu pludmalēs un prezentēts LHEI un Selgas zinātnes projekts. Diskusija norisināsies angļu valodā.

Pasākums sāksies ar video materiālu, kurā izskaidrota pētniecības metode. Video sekos diskusija par šādiem tematiem:

  • mikroplastmasas piesārņojums jūrā,
  • iedzīvotāju iniciatīvu veidošanās un nozīme,
  • iegūtās mācības projekta laikā un
  • kā šo piemēru var pielietot citā kontekstā.

Diskusijā piedalīsies Selgas fil!fil! Inta Dimante-Deimantoviča (LHEI pētniece) un Ruta Ceple, kā arī Magda Jentgena, Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāja Pasaules Dabas Fondā.

Pirms diskusijas lūgums reģistrēties!

Ikviens, kuram rūp vides aizsardzība, ir laipni aicināts pievienoties!

19.11.2021. pulksten 10:00-11:30 pēc Latvijas laika

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

B!T!K! 2023.g. Rīgā

Lai svinētu Baltijā dibināto studentu un studenšu korporāciju vienotību, Rīgā pulcēsies studentu un studenšu korporācijas no Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Polijas, piedaloties lielākajā korporāciju pasākumu

Lasīt vairāk »

Selgai 96!

Šodien studenšu korporācija Selgai aprit 96. gadadiena. 1927.gada 17. februārī tikās 19 dibinātājas – galvenokārt medicīnas nozares studentes, lai ievēlētu pirmo Selgas prezidiju Martu Šķiņķi, stud. phil.,

Lasīt vairāk »