28. oktobrī – “Ultramaratoni Latvijā”

Noteikti ir jau dzirdēts par tādu jaunu skriešanas distanču veidu – ultramaratoni. Vēl nesen Latvijas medijos bija lasāms raksts par latviešu meiteni Almu Vītolu, kas izcīnījusi vienu no pasaulē grūtākajiem izturības skrējieniem. Īsāk sakot, ultramaratoni ir 50 – 250 km gari skrējieni, kuru laikā tā dalībnieks ir pakļauts virknei faktoru, kuri skriešanu padara par īstu izdzīvošanas spēli; skrējējs ir pakļauts ilgstošai psiholoģiskai un fiziskai slodzei, kas var ilgt līdz pat 46 stundām bez miega.
Manuprāt, piedalīšanos ultramaratonā var salīdzināt ar dzīvi ārpus komforta zonas, bez kuras mēs nekad neuzzināsim, cik patiesībā tālu varam tikt, nemēģinot pārvarēt uzliktos šķēršļus un grūtības.

Atnāc uz literāro vakaru “Ultramaratoni Latvijā28. oktobrī plkst. 19:00 (ierašanās no plkst. 18:45) s!k! Selga C!Q! (Kr.Barona iela 49-19, kods x4903 zvaniņš), kas ir m! Līgas Linužas krāsu referāta lasījums par Latvijas sporta dzīvē ienākušo modes kliedzienu – ultramaratonu un uzzini vairāk par to!

Vakara ietvaros tiks apskatītas visdažādākās tēmas, kuras ņemt vērā, piedaloties ultramaratonā – slodzes, ekipējums, uzturs, u.tml. Dažas no tām tiks arī parādītas praktiski. Šis vakars noteikti būs interesants gan neskrējējiem, gan arī tādiem, kas skrien ik pa laikam vai meklē motivāciju.

ielugums

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Selgai 96!

Šodien studenšu korporācija Selgai aprit 96. gadadiena. 1927.gada 17. februārī tikās 19 dibinātājas – galvenokārt medicīnas nozares studentes, lai ievēlētu pirmo Selgas prezidiju Martu Šķiņķi, stud. phil.,

Lasīt vairāk »