28. oktobrī – “Ultramaratoni Latvijā”

Noteikti ir jau dzirdēts par tādu jaunu skriešanas distanču veidu – ultramaratoni. Vēl nesen Latvijas medijos bija lasāms raksts par latviešu meiteni Almu Vītolu, kas izcīnījusi vienu no pasaulē grūtākajiem izturības skrējieniem. Īsāk sakot, ultramaratoni ir 50 – 250 km gari skrējieni, kuru laikā tā dalībnieks ir pakļauts virknei faktoru, kuri skriešanu padara par īstu izdzīvošanas spēli; skrējējs ir pakļauts ilgstošai psiholoģiskai un fiziskai slodzei, kas var ilgt līdz pat 46 stundām bez miega.
Manuprāt, piedalīšanos ultramaratonā var salīdzināt ar dzīvi ārpus komforta zonas, bez kuras mēs nekad neuzzināsim, cik patiesībā tālu varam tikt, nemēģinot pārvarēt uzliktos šķēršļus un grūtības.

Atnāc uz literāro vakaru “Ultramaratoni Latvijā28. oktobrī plkst. 19:00 (ierašanās no plkst. 18:45) s!k! Selga C!Q! (Kr.Barona iela 49-19, kods x4903 zvaniņš), kas ir m! Līgas Linužas krāsu referāta lasījums par Latvijas sporta dzīvē ienākušo modes kliedzienu – ultramaratonu un uzzini vairāk par to!

Vakara ietvaros tiks apskatītas visdažādākās tēmas, kuras ņemt vērā, piedaloties ultramaratonā – slodzes, ekipējums, uzturs, u.tml. Dažas no tām tiks arī parādītas praktiski. Šis vakars noteikti būs interesants gan neskrējējiem, gan arī tādiem, kas skrien ik pa laikam vai meklē motivāciju.

ielugums

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākie raksti

Viešņu vakari Selgā

Lai vairāk iepazītu Selgu un selgas, latviešu studentes ir aicinātas piedalīties viešņu vakaros, kas notiek katra semestra sākumā. Šo ruden sargājot un vairojot sabiedrisko veselību,

Lasīt vairāk »

Noslēdzies zinātnes projekts

28. augustā selgu un Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) komanda devās pēdējā smilšu paraugu vākšanas ekspedīcijā uz Salacgrīvu. Vasaras mēneši paskrēja, apmeklējot Latvijas pludmales no Papes

Lasīt vairāk »

Vasaras tikšanās 2.07.2021.

Pašā vasaras plaukumā mums ir iespēja tikties klātienē, lai svinētu akadēmiskā gada noslēgumu un ielūkotos nākamajā gadā. Tiekamies 2. jūlijā pulksten 19.00 taut! Annijas Grebežas

Lasīt vairāk »

Atskats uz semestri

Lai arī šajā pavasarī nevarējām tikties klātienē, turpinājām rosīties tiešsaistē. Tālāk īss ieskats dažos pasākumos. . Pirmo reizi piedzīvojām virtuālos Gadasvētkus, kas notika 20. februārī.

Lasīt vairāk »