Maija komeršs 2013

Šogad savos baltajos svētkos devāmies uz Zemgales pusi. Apciemojām Ed.Virzas mājas \"Billītes\" un Jāņa Čakstes \"Aučus\".

Teātra Festivāls \"Spožie divdesmitie\"

Aprīļa sākums pagāja zem teātra zvaigznes. S!k! Varavīksne aicināja uz Studentu un studenšu korporāciju 17. Teātra festivālu „Spožie divdesmitie”, kas šogad – 13.aprīlī sakrita ar selgas atjaunošanas gadadienu. Seldziņas ietērpušās greznos aizgājušā gadsimta sākuma tērpos, skaistām ondulācijām greznojušās, kopā ar k! Frat!Metropolitiana pārstāvjiem izspēlēja izrādi „Arī revolucionāriem ir jāatpūšas”. Bija iespēja redzēt gan smalki izplānotu stradivāri vijoles izkrāpšanu, gan ielūkoties Aspazijas un Raiņa attiecību aizkulisēs. Uzvedums saņēma atzinību kā kultūrvēsturisks šedevrs.

Lit!vakars par ilgtspējīgo modi

Oskars Vailds reiz ir izteicies, ka mode ir tik nepanesama neglītuma daudzveidība, ka nākas mainīt to katru pusgadu. Par modi, kas noturas drēbju skapjos ilgāk par pusgadu, selgas un mūsu viešņas varavīksnes 2.aprīlī iepazīstināja m! Diāna Kopmane ar savu krāsu referātu „Ilgtspējīgā mode – modes industrijas nākotne”. Meitenes referātu komentēja un papildināja koreferente pašmāju zīmola QooQoo pārstāve Sintija Avotniece. Vakars sniedza daudz izglītojošu atziņu un uzbūra patiesi sievišķīgu novakari.

Imantam Ziedonim veltītais lit!vakars

\"Un, kad es paskatos uz rietiem, kāds roku man uz pleca liek : \" Mums šajā dzīvē visa pietiek, mums tikai laika nepietiek.\" - Imants Ziedonis. 21.marta vakaru kopā ar k!Patria kungiem veltījām Imantam Ziedonim. Radošā un atraktīvā gaisotnē runājām, dziedājām, improvizējām un radījām! Vēl ilgi nevarējām doties mājās pēc atklājuma, ka radošā gara mūza šovakar mūs ir skūpstījusi.

Kalpaka balle

Paaudžu piemiņā paliek tas, kas strādājis savas paaudzes labā. Tāpēc 1.martā devāmies uz Pulkveža Oskara Kalpaka un Studentu rotas piemiņas dievkalpojumu Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, bet vēlāk uzklausījām bijušā Latvijas ārlietu ministra Georga Andrejeva brīvo runu eksternā lit!vakarā k! Lettonia namā. Savukārt 2.martā selgas devās uz Kalpaka balli, atzīmējot O.Kalpaka 131.gadskārtu un 11 gadus kopš balles atjaunošanas neatkarīgajā Latvijā.

Lit!vakars Romā

Kamēr gaisma vēl tikai cīnījās ar tumsu un ziemas saltums nebija atkāpies, 21.februārī selgas aicināja ciemos k!Frat!Metropolitiana pārstāvjus, lai neformālā gaisotnē kopā skatītos 1953.gada filmu „Brīvdienas Romā” un sasildītos ar tasi tējas.

Gadasvētki 2013

Šogad atzīmējām jau 86.gadadienu, kopš dibināta Latvijā piektā vecākā studenšu korporācija – Selga. Lai novērtētu paveikto un sasniegto, pulcējāmies 16.februārī s!k! Imeria konventa dzīvoklī. Līdzās komeršam, dziesmām un mīļiem vārdiem uzzinājām par selgu gūtajām atziņām no literārajiem darbiem, kā arī dalījāmies katra sava coeta spilgtākajā kopējā piedzīvojumā.

18.novembra gājiens

Kā katru gadu agrā rīta stundā pulcējamies, lai kopā dotos uz Brāļu kapiem pieminēt Brīvības cīņās kritušos.

Dziesmu festivāls

Selgas dzied! Šogad noteikti vēlējāmies to pierādīt, piedaloties roķīgajā korporāciju dziesmu festivālā. Izpildījām Herļa dziesmu \"Divas kājas\" un Dženisas Džoplinas \"Mercedes Benz\". Pašas savu kolektīvu jautri nodēvējām par \"Čiekurkalti\".

Mārtiņdiena